Olej napędowy z hurtowni Pader – zamówienie wysokiej jakości

Hurtownia Pader posiada w swojej ofercie tylko wysokiej klasy oleje napędowe produkcji PKN Orlen, Rafinerii Gdańsk oraz certyfikowane oleje z importu ( z gwarantowanym legalnym pochodzeniem ). Potwierdzeniem jakości sprzedawanych produktów są certyfikaty wydawane odbiorcom przy każdej dostawie.

Jak wiadomo właściwości paliw zależą od ich podstawowego składu chemicznego oraz od dodatków chemicznych zapewniających właściwe spalanie, wysoką efektywność oraz pożądane parametry temperaturowe. Każdy olej napędowy będący w ofercie hurtowni Pader z wyróżnia się parametrami technicznymi wymaganymi dla ekonomicznego i ekologicznego użycia oraz gwarantującymi długoletnią bezawaryjną pracę silnika każdego pojazdu. W okresie zimy zapewniamy olej napędowy o parametrach temperaturowych gwarantujących bezawaryjną pracę silników Diesla do temperatur poniżej minus 30 st. C. Bardzo niska zawartość siarki w olejach oferowanych przez hurtownię Pader to gwarancja wieloletniej eksploatacji silników używających tych olejów.

Który olej napędowy wybrać?

Wśród podstawowych parametrów technicznych określających specyfikę oleju należy wymienić: liczbę cetanową, gęstość w temperaturze 15 stopni, zawartość siarki, temperatura zablokowania zimnego filtru CFPP. W jaki zatem sposób powyższe informacje dotyczące oferowanego przez hurtownię Pader oleju przekładają się na jego właściwości?

Olej napędowy EKODIESEL ULTRA to niskosiarkowy produkt nastawiony na ograniczenie szkodliwej emisji zanieczyszczeń do środowiska oraz posiadający specjalne dodatki zapewniające optymalne spalanie w warunkach klimatu umiarkowanego.

Olej ARKTYCZNY 2 z kolei jest przystosowany do warunków klimatu arktycznego bądź zimowego o charakterze arktycznym. Dzięki temu może być przechowywany i stosowany w bardzo niskich temperaturach. Zawarte w nim dodatki depresujące zapobiegają wydzielaniu się w niskich temperaturach parafin blokujących filtry w układach paliwowych pojazdów napędzanych silnikami Diesla.

Kierując się dbałością o klienta kupującego u nas olej napędowy Hurtownia Pader prezentuje parametry i opisy obydwu produktów.

Serdecznie zachęcamy do kierowania wszystkich pytań odnoszących się szczegółowo lub ogólnikowo do towaru, jakim zajmujemy się w obrębie sprzedaży typu hurt, w formularzu mailowym i drogą telefoniczną.

Olej napędowy EKODIESEL ULTRA zawiera dodatki uszlachetniające: podwyższające liczbę cetanową i zmniejszające zadymienie spalin, detergenty poprawiające czystość wtryskiwaczy paliwa, przeciwkorozyjne, poprawiające odporność na utlenianie, deemulgujące, biobójcze oraz depresatory. Szczególnie istotne dla ochrony środowiska jest obniżenie zawartości siarki w paliwie poniżej 10mg/kg. Ze względu na właściwości niskotemperaturowe rozróżnia się trzy gatunki oleju napędowego Ekodiesel Ultra - B, D i F odpowiadające paliwom klimatu umiarkowanego, różniące się temperaturą zablokowania zimnego filtra: dla B nie wyżej niż 0 st.C, dla D nie wyżej niż -10 st.C, dla F nie wyżej niż - 20 st.C.
Właściwości Jednostki Olej napędowy EKODIESEL ULTRA Metody badań według
Liczba cetanowa - nie niższa niż 51 PN-EN ISO 5165
Gęstość w temp. 15 °C kg/m3 800 - 845 PN-EN ISO 3675
PN-EN ISO 12185
Zawartość siarki mg/kg max. 10

PN-EN ISO 20846
PN-EN ISO 20884

Temperatura zablokowania zimnego filtru (CFPP) °C dla B <0st.C, dla D <-10 st.C, dla F <-20 st. C PN-EN 116
 


Olej napędowy ARKTYCZNY 2 produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych komponentów o odpowiednio dobranej charakterystyce parametrów destylacyjnych,których jakość kontrolowana jest w sposób ciągły, na każdym etapie produkcji w nowoczesnej technologicznie zaawansowanej rafinerri w Płocku. Zawiera pakiet dodatków uszlachetniających wpływających na poprawę właściwości detergentowo-dysperujących. Dodatek cetanowy pozwala na uzyskanie wartości liczby cetanowej powyżej 51 jednostek oraz zwiększenie wartości indeksu cetanowego, co wpływa na ograniczenie zużycia paliwa, ułatwia rozruch silnika i amniejsza poziom hałasu. Ze względu na właściwości niskotemperaturowe: wartość temperatury zablokowania zimnego filtra (CFPP) nie wyżej niż -32 st. C i temperatury mętnienia nie wyżej niż -22 st. C, olej napędowy ARKTYCZNY 2 zalicza się do klasy 2 odpowiadającej paliwu dla klimatu arktycznego lub surowego klimatu zimowego.

Właściwości Jednostki Olej napędowy ARKTYCZNY 2 Metody badań według
Liczba cetanowa  - nie niższa niż 51 PN-EN ISO 5165
Gęstość w temp. 15 °C kg/m3 800 - 840 PN ISO3675
Zawartość siarki mg/kg max. 10 PN-EN ISO 20884
PN-EN ISO 20846
Temperatura zablokowania zimnego filtru (CFPP) °C -32 PN-EN 116