Benzyna BEZOŁOWIOWA 95
została wzbogacona o najwyższej jakości dodatki uszlachetniające paliwa dbające o silnik. Należą do nich: detergent, który utrzymuje w czystości układ dolotowy i sprawia, że osady nie zanieczyszczają zaworów dolotowych i komór spalania oraz inhibitor korozji chroniący przed korozją silnik i układ paliwowy samochodu. Wyniki specjalnego testu badawczego dowodzą, że dodatki Eurosuper 95 w znacznym stopniu ograniczają zużycie paliwa i tworzenie się osadu, zmniejszają także ryzyko uszkodzeń i chronią silnik. Test czystości zaworów przeprowadzono w silniku Mercedesa, a wyniki badań porównano ze zwykłą benzyną nie zawierającą dodatków uszlachetniających. Benzyna Eurosuper 95 pozwala w pełni wykorzystać moc samochodu. Zapewnia równomierną pracę silnika i sprawia, że samochód zużywa mniej paliwa.

Ponadto benzyna bezołowiowa 95 gwarantuje prawidłową pracę silnika nawet przy dużym obciążeniu, zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Jej stosowanie wydłuża żywotność świec i układu wydechowego. Ponadto benzyna bezołowiowa 95 chroni katalizator oraz zmniejsza emisję węglowodorów do atmosfery.
Właściwości Jednostki Benzyna bezołowiowa 95 Wg Rozp. Min. Gosp. z 9.12.2008
Liczba oktanowa badawcza - min. 95,0

Liczba oktanowa motorowa

-

min. 85,0

 

Gęstośćw tem. 15 st. C kg/m3 720-775
 


Benzyna BEZOŁOWIOWA 98
jest najwyżej oktanową benzyną produkowaną przez PKN ORLEN S.A. stosowaną do silników samochodowych. Jest nowoczesnym paliwem na wysokim europejskim poziomie jakościowym, zarówno pod względem zgodności z obowiązującymi w Polsce normami, jak również pod względem walorów użytkowych i ekologicznych.

Benzyna bezołowiowa 98 zapewnia prawidłowe osiągi, równomierną pracę silnika oraz korzystną ekonomikę paliwową. Została wzbogacona o pakiet dodatków uszlachetniających gwarantujących m.in. utrzymanie czystości układu odlotowego silnika. Jest przeznaczona do zasilania silników samochodowych wyposażonych w katalizatory. Nie zawiera czteroetylku ołowiu, fosforu i barwników, a dzięki niskiej zawartości siarki (0,001%) chroni skuteczność i trwałość katalizatora.


Właściwości Jednostki Benzyna bezołowiowa 98 wg Rozp. Min. Gosp. z 9.12.2008
Liczba oktanowa badawcza - min. 98,0
Liczba oktanowa motorowa - min. 88,6
Gęstość w temp. 15 st.C kg/m3 720-775